Bilyoner Rakipbul Ligi, 30.000 takım ve 350.000 üye ile 12 ilde düzenlenen, sıradan bir halı saha maçında profesyonel hizmetler sunan, Türkiye’nin en büyük halı saha ligidir.

* Bilyoner Rakipbul Ligi’ne herhangi bir son başvuru tarihi yoktur. Herkes, istediği zaman lige kaydolup, ligde mücadele etmeye başlayabilir.

Bilyoner Rakipbul Ligi’ne 18 yaş üstündekiler katılabilir. Bu maddeye aykırılık oluşturacak şekilde, Bilyoner Rakipbul Ligi Organizasyon Komitesi’ni aldatmaya yönelik davranışlar sonucu turnuvaya katılan oyuncularla ilgili olarak Bilyoner Rakipbul Ligi Organizasyon Komitesi hiçbir sorumluluğu kabul etmez. Bu maddenin ihlali sonucunda hükmen mağlubiyet ve galibiyet kararı verilmez.

* Oyuncular arasında cinsiyet ayrımı yoktur, takımlar kadrolarında bayan veya erkek oyuncu bulundurabilirler.

* Bir takım, Bilyoner Rakipbul Ligi resmi kadrosunda profesyonel kontratlı futbolcu bulunduramaz. Oyuncunun kadroda bulunabilmesi için kulübüyle olan kontratının bitişi / feshi ile oynamak istediği Rakipbul Sezonunun başlangıç tarihi arasında en az 365 gün olması gerekir. Profesyonel bir futbolcu ligde ancak misafir statüsünde oynayabilir. Play-Offlarda misafir oyuncu oynatmak yasak olduğu için dolayısıyla play-offlarda profesyonel futbolcu da oynatılamaz.

* Takım kadroları en fazla 12 oyuncudan oluşur. Maçlar 7’şerli takımlar halinde oynanacaktır. (Maçın oynandığı sahanın boyutuna göre takımlardaki oyuncu sayısı farklılık gösterebilir. Olası bir oyuncu sayısı farklılığını maç alımı sırasında çağrı merkezi yetkililerimiz takım kaptanlarına ileteceklerdir.).

* 5+2 kuralına göre, her takımın lig başlangıcından itibaren takımını sabitleyip oluşturabilmesi adına 5 maç izin verilir. Ekip, sezonun ilk 5 maçında sahaya sınırsız misafir oyuncuyla çıkma serbestisine sahiptir. 6. maçına çıkmadan önce en az 7 kişilik, en çok 12 kişilik kadrosunu rakipbul.com internet sitesinde oluşturmuş olmalıdır (Tüm oyuncuların TC Kimlik numaralarını sisteme girmiş şekilde üye olmaları gereklidir.) ve bu kadro sezon sonuna dek sabit kalır. (Transfer hakkı saklıdır.) 6. maçından başlayarak bu etaptan sonraki maçlarında kadrosu haricinde yalnızca 2 misafir oyuncu oynatabilir. 8’erli oynanan maçlarda ise misafir oyuncu sayısı en fazla 3’tür. Her takım, rakibinin bu limiti aştığına dair rakibinin kimlik kontrolü yapılmasını saha koordinatöründen talep edebilme hakkına sahiptir.

* Sezon içinde, takım kadroları, bu maddenin d bendinde anlatıldığı üzere takımın 6. maçının ardından sabitlenir ve takıma yalnızca 2 misafir oyuncu hakkı tanınır. Bu andan itibaren Transfer Sezonu kapanışına (Açılış Sezonu ve Kapanış Sezonu için bu tarihler yılın genel takviminde açıklanır ve Bilyoner Rakipbul ligi web sitesi üzerinden ilan edilir.) kadar bir takımın 5 transfer hakkı bulunur. Bu transfer hakkı, transfer sezonu kapanışına kadar kullanılabilir.

* Bir takım, maç içerisinde oyuncu değişikliği, sakatlık vs. nedenlerle misafir oyuncu sayısını 2’nin üzerine çıkaramaz.

Bilyoner Rakipbul Ligi’ne katılan bütün takımların oyuncuları, futbol oynamaya elverişli olduklarını ve herhangi bir sağlık engeline sahip olmadıklarını açıkça kabul ve beyan eder. Sağlık problemi olduğu halde veya herhangi bir şekilde futbol oynamaya engel bir koşul sahibi kişilerin sağlık problemleri ile ilgili olarak Bilyoner Rakipbul Ligi Organizasyon Komitesi hiçbir sorumluluğu kabul etmez.

* Müsabakanın başlayabilmesi için her iki takımın minumum 5 oyuncu ile sahada hazır bulunması gerekir. Bir takımda kırmızı kart, sakatlık vb. durumlar nedeniyle sahada 5 oyuncudan az kişi kalırsa maç tatil edilir. Nihai karar disiplin kurulundadır.

* RB21 Ligi’nde yaş üst sınırı 21’dir. Sezon içinde 21 yaşını geçen oyuncular bulunduğu sezon lig ve Play-Off maçlarında oynayabilirler. 2018 yılı Açılış ve Kapanış Sezonu için 1.1.1997 ve sonrası doğumlu olan oyuncular oynayabilecektir.

Bilyoner Rakipbul Ligi’nin kapsamlı Kural Kitapçığı‘nı görüntülemek için tıklayın.

Toplam Katılacak Takım: 35.000

Toplam Oynayacak Oyuncu: 350.000

No Upcoming Events Found

Bilyoner Rakipbul Ligi, tüm yıl boyu devam eden bir halı saha ligidir. Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Sakarya, Gaziantep, Mersin illerinde düzenlenmektedir.

* Bilyoner Rakipbul Ligi, takımları internet üzerinde buluşturan ve onlara farklı rakiple keyifli maçlar yaptırarak bu maçlarında profesyonel bir atmosfer yaratan Türkiye’nin en büyük halı saha ligidir. Bu hizmet sayesinde takımlar ücretsiz bir şekilde kolayca siteye üye olabilir ve diledikleri takımla, diledikleri saatte, diledikleri sahada maç yapma teklifinde bulunabilirler. Yapılan maçlar neticesinde takımlar, puan ve seviyelerine göre çeşitli renklere ayrılırlar. Bu sistem size teklif yapacağınız takımın gücü hakkında bilgi verir.

* Her takım lige 10 puanla başlar. Galibiyette alınan puan rakibin gücü ile doğru orantılıdır. 10-19 puan aralığındaki takımlar yeşil, 20-39 puan aralığındaki takımlar kırmızı, 40 puan üzerine çıkan takımlar ise siyah renk kategorisinde yer alırlar. Siyah bir takımı yendiğinizde 5 puan kazanıyorken, kırmızı takımı yendiğinizde 4, yeşil takımı yendiğinizde 3 puan kazanırsınız. Unutulmamalıdır ki Bilyoner Rakipbul Ligi, heyecanı risk ile buluşturan bir sistemdir. Genel puan değerlendirmelerinin aksine Bilyoner Rakipbul Ligi’nde mağlubiyette puan kaybı yaşanmaktadır. Bu sayede sıralama her an değişebilmekte ve heyecan hep maksimum seviyede kalmaktadır. Puan kaybı ise rakibin gücü ile ters orantılıdır. Yani mağlup olunan rakip ne denli güçlü ise kaybedilen puan o denli az olur. Siyah bir takıma yenildiğinizde 1 puan kaybediyorken, kırmızı takıma yenildiğinizde 2, yeşil takıma yenildiğinizde ise 3 puan kaybedersiniz.

* Hiçbir takım başlangıç puanı olan 10 puanın altına düşmez. Eğer herhangi bir mağlubiyet sonucu takımın puanı 10’un altına düşerse, sistem puanı otomatik olarak 10’a çıkarır. Eğer takımın bir önceki sezondan ya da yeni sezona puan silme cezası ile başlaması durumu var ise aldığı ilk puanlar otomatik olarak silinecektir.

* Bilyoner Rakipbul Ligi’nde bir takım, bir takvim ayı boyunca 4 veya üzeri maç yapmış ise, o takım ertesi ayın 1’i ile 15’i arasında 10 bonus puan alır. Bu kural, Açılış ve Kapanış sezonunda play-offların oynandığı takvim aylarında (genellikle Haziran ve Aralık ayları), play-offların öncesindeki maçları kapsamamaktadır.

Bilyoner Rakipbul Ligi’nin kapsamlı Kural Kitapçığı‘nı görüntülemek için tıklayın.

Bağlantılar