Henüz yorum girilmedi

SPOR AKTİVİTELERİNİN ŞİRKETLERE KATKISI NELERDİR?

Düzenli fiziksel aktivite yapmanın insan sağlığına katkısı oldukça yüksektir kalp, obezite, şeker hastalığı gibi rahatsızlıkların yanı sıra stres, yorgunluk hissi gibi bizi negatife çeken duygularında önüne geçer.

Dünya çapında birçok önemli şirket çalışanlarını spor yapmaya teşvik ediyor. Bu sayede çalışanların güne odaklı, zinde başlaması, motivasyon ve performanslarının artması bekleniyor. Bazı şirketler şirket içinde bireysel sporlar için alan yaratırken bazı şirketlerde çalışanlarıyla birlikte takım sporlarıyla ilgili turnuvalara katılıyor. Peki şirket içi yapılabilecek bireysel ve takım sporları neler olabilir?

BİREYSEL SPOR AKTİVİTELERİ

Çok sayıda şirket çalışanlarının bağlılık ve verimliliğini arttırmak için bünyelerinde spor salonları, etkinlik odaları, yoga yapılacak konforlu alanlar oluşturuyor. Mesai saatleri içinde ve dışında, rahatlıkla kafalarını iş stresinden uzaklaştıracak, sağlıklarına da pozitif yönde katkı verecek bu düşünülmüş incelikler çalışanları da motivasyon yönünden oldukça etkiliyor. Güne, haftaya zinde başlayıp devam edenler işyerlerinde de hedeflendiği gibi daha verimli oluyorlar.

TAKIM SPORLARI

Pek çok önemli şirket kendi markasını çalışanlarıyla bir spor takımına da dönüştürmüş durumda. Öyle ki birçoğunun sosyal medya hesabı dahi var. Burada şirketler çalışanlarını spora teşvik etmenin dışında şirket içi dayanışma, takım ruhunun çoğalmasını da hedefliyor. Çeşitli turnuvalarda güzel anılar biriktirmek de ekstrası oluyor.

Fairplay Events olarak kurumsal şirketlere düzenlediğimiz etkinliklerde görüyoruz ki ülkemizde spora önem veren şirket sayısı her geçen gün sevindirici şekilde artıyor. Takım olmak, birlikte spor yapmak, teşvik ve motive ediyor. Hem kim çalışma arkadaşlarıyla aynı marşı yüksek sesle söylemek istemez ki? Sporun katkısının farkındalığı umuyoruz ki artarak devam eder.

Yorum yaz